
Roma: Inngangsbilletter til Colosseum, Forum Romanum, Palatine Hill
- Forbi-køen-adgang
- Gyldig i 1 dag
Fra
NOK 219per person
Aldri før har nytt og gammelt passet så godt sammen som i Roma. Lov at du ikke drar til Roma uten å se Colosseum! Det historiske suset slår i mot deg når du kommer inn og du kan fornemme hva slags makt dette stedet en gang utstrålte.
Byggingen av Colosseum ble startet av keiserne Vespasian og Titus, og sto ferdig 80 år f.Kr. Ferdigstillingen ble feiret i 100 dager med sermonier og leker.
Colosseum er en sportsarena og hadde plass til 50.000 tilskuere på den halvsirkelformede tribunen. Her kunne publikum se kamper mellom gladiatorer og ville dyr.
Colosseum er det største amfiteateret i verden og frem til 435 år f.Kr. ble det holdt gladiatorkamper her. Arrangementet var gratis for alle og ved inngangen ble det iscenesatt store sjøslag.
Colosseum ble bygget med sterkere materialer enn det som tidligere hadde vært vanlig for romerske amfiteater. Fundamentet ble laget av betong, søylene av travertin og fyllmateriale av tufa og en betongblanding.
Det meste av Colosseum står der fremdeles, selv om jordskjelv har ført til noen ødeleggelser. Du har muligheten til å gå i gladiatorenes fotspor i dette arkeologiske mesterverket og et besøk er absolutt å anbefale.
Du kan bestille billetter (standardbilletter) på forhånd online. Billettene dekker alle de tre store monumentene i området: Colosseum, Forum Romanum, og Palatinerhøyden. Colosseum åpner klokken 08.30 om morgenen og stenger én time før solnedgang.
Hvis du vil oppleve mer enn å gå litt rundt, se og ta noen fine bilder, så anbefaler vi en guidet tur med en liten gruppe. Vi har prøvd og det er virkelig verdt det. En ekspert forteller om det gamle Romas historie, arkitektur, sport og ukjente fakta. Historiene puster liv i Colosseums murer på en helt annen måte. Besøket kan også kombineres med en guidet tur til Palatinerhøyden. Er du med på en guidet tur slipper du også å stå i kø.
Metrostoppet Colosseo ligger langs Romas blå metrolinje, to stopp fra Termini. Du kan ikke unngå å se Colosseum når du kommer ut fra metroen.
Vil du vite mer om aktiviteter i Colosseum? Trykk her for full oversikt
The guide, Claudio Arcangeli, was excellent. He showed deep knowledge about Ancient Rome, the way of living, the governance, art and entertainment. He was also an excellent story teller that made us feel like participating the historic events. And last, but not least, he communicated in a light and humorous way with the group and made us feel welcome. Highly recommended!
Å besøke Roma om natten er bare imponerende og enda mer med en guide så flott som Gaëlle! Jeg anbefaler 100% å gjøre fra begynnelsen av oppholdet fordi Gaëlle gir mange gode råd og gode adresser. Turen var vakker en veldig god tid, vi kommer garantert tilbake!
Laura did a great job! She is engaging and has so much knowledge. My students and I were very happy with our tour.
Fantastic experience with a wonderful guide Who had Great historical knowledge. Abosolutely worth the price
Super vennlig guide. Mye latter med både guiden vår og resten av gruppen.